REQUIEM PROFESOROWI MARKOWI JASIŃSKIEMU

REQUIEM PROFESOROWI MARKOWI JASIŃSKIEMU

Koncert zorganizowany przez Studenckie Koło Artystyczno-Naukowe Wydziału Kompozycji, Teorii Muzyki i Reżyserii Dźwięku w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Studenci tego Koła studiowali kompozycję u prof. Marka Jasińskiego i po Jego śmierci sześciu z nich skomponowało Requiem aby oddać hołd swojemu profesorowi. Prawykonanie odbyło się w

Bydgoszczy dnia 01.03.2011 roku, ale pragnieniem studentów było powtórzenie tego koncertu w Szczecinie, mieście Profesora Jasińskiego w obecności Jego Rodziny, studentów i przyjaciół.
Koncert został zorganizowany przez Stowarzyszenie im. Profesora Marka Jasińskiego, przy wsparciu finansowym Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w sobotę 16.04.2011 roku w kościele Seminarium Duchownego w Szczecinie o godz. 18.00. Ogromne podziękowanie pragniemy skierować do

kierownictwa Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza, Zamku Książąt Pomorskich oraz Arcybiskupiego Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie za ogromną pomoc i życzliwość przy organizacji koncertu.

kompozytorzy:

Łukasz Godyla, Szymon Godziemba-Trytek, Grzegorz Hinczewski, Katarzyna Kempińska, Jacek Kujawski oraz Jędrzej Rochecki

wykonawcy:

Aleksandra Turalska – sopran


Kamila Paciorkowska – mezzosopran
Agata Schmidt – alt

chór żeński i orkiestra symfoniczna studentów Akademii Muzycznej


im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy

dyrygent: Szymon Godziemba-Trytek
przygotowanie chóru: Wioleta Durasiewicz

Link do filmu z koncertu w Bydgoszczy