XXX MISTERIUM KOLĘDOWE

Sobota 28.01. godz.19.00.


Już po raz 30. w szczecińskiej Katedrze odbędzie się Misterium Kolędowe organizowane przez Chór Akademicki im.

prof. Jana Szyrockiego ZUT.

Jest ono tradycyjnym wydarzeniem w historii Miasta Szczecina odbywającym się zawsze na koniec okresu bożonarodzeniowego. Jest to ostatnia możliwość, aby jeszcze raz zanurzyć się w rozmyślaniach nad cudem jaki świętuje się w tym okresie.
Scenariusz tego koncertu oparty na pomyśle profesora Jana Szyrockiego, jest obecnie adaptowany i rozwijany przez Szymona Wyrzykowskiego, który również poprowadzi koncert.

W misterium, obok Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego ZUT pod dyr. Szymona Wyrzykowskiego, usłyszeć będzie można Chór „Collegium Maiorum” pod dyr. Pawła Osuchowskiego, Zespół Młodych pod dyr. Iwony Charkiewicz oraz Kapelę Zespołu Folklorystycznego „Siermięgi” pod kier. Magdaleny Kruszewskiej.

Występy CHAPSu (Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego) i „kolędników” w przepięknych strojach ludowych przeplatane będą kolędami w wykonaniu towarzyszących zespołów. Bogata oprawa świetlna pozwoli po raz kolejny stworzyć niezapomnianą atmosferę.

Koncert ten będzie również ostatnim momentem kiedy będzie można stać się posiadaczem naszego najnowszego wydawnictwa płytowego z kolędami w opracowaniu prof. Marka Jasińskiego a nagranymi w technologii surround.

Wydarzenie może się odbyć dzięki wsparciu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Miasta Szczecin oraz przychylności Katedry Szczecińskiej.


Wstęp wolny! Zapraszamy!